ویتامین B3 از پیریِ کلیه و کبد جلوگیری می کند. متخصصان سوئیسی دریافتند ویتامین B3 در بازتولید عضلات نقش دارد و می تواند طول عمر را افزایش دهد. بخش تغذیه و آشپزی تبیان. به گزارش سرویس سلامت ایسنا، متخصصان موسسه پلی تکنیک فدرال "لوزان" در بررسی های خود متوجه شدند Nicotinamide Riboside که شکلی از ویتامین B3 است به بازتولید عضلانی کمک می کند و می تواند عمر فرد را طولانی کند. در این بررسی آمده است که مصرف ویتامین B3 از فرآیند فرسوده شدن و تحلیل رفتن کلیه ها، کبد، قلب و ماهیچه ها جلوگیری می کند. ...

ویتامین B3 از پیریِ کلیه و کبد جلوگیری می کند

متخصصان سوئیسی دریافتند ویتامین B3 در بازتولید عضلات نقش دارد و می تواند طول عمر را افزایش دهد.

بخش تغذیه و آشپزی تبیان

ب3

به گزارش سرویس سلامت ایسنا، متخصصان موسسه پلی تکنیک فدرال "لوزان" در بررسی های خود متوجه شدند Nicotinamide Riboside که شکلی از ویتامین B3 است به بازتولید عضلانی کمک می کند و می تواند عمر فرد را طولانی کند.

در این بررسی آمده است که مصرف ویتامین B3 از فرآیند فرسوده شدن و تحلیل رفتن کلیه ها، کبد، قلب و ماهیچه ها جلوگیری می کند.

متخصصان سوئیسی به بررسی روی موش های آزمایشگاهی پرداخته و به دنبال بازتولید سلول های بنیادی در موش های پیر بودند. به گفته آن ها، فرسودگی در سلول های بنیادی یکی از دلایل بازتولید ضعیف یا حتی از بین رفتن برخی بافت ها یا اعضای بدن است.

متخصصان سوئیسی در ادامه مطالعه خود به این موش ها ویتامین B3 داده و نتایج به دست آمده نشان داد بازتولید عضلانی در موش های دریافت کننده این ویتامین بهتر است. همچنین این موش ها عمر طولانی تری داشته اند.

به گزارش ساینس ورلد ریپورت، به گفته متخصصان این یافته ها می تواند پیشرفتی در تولید داروهای باززاینده باشد.


www.isna.ir

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه