سالمندان زردچوبه بخورند. به گزارش تبیان به نقل از گروه اخبار علمی ایرنا از ساینس، زردچوبه حاوی ترکیبی به نام کورکومین است که رنگ، عطر و طعم ادویه نیز ناشی از همین ماده است. مطالعات قبلی نشان داد که می توان از این ترکیب برای سرکوب خاطرات تلخ، تسکین روده و بهبود انواع زخم استفاده کرد. مطالعات جدید نشان می دهد کورکومین با کاهش التهاب و بهبود جریان گردش خون، سبب بهبود عملکرد مغز می شود. داوطلبانی که در این آزمایش از کپسول حاوی کورکومین استفاده کردند، به نسبت هم سن و سالان حافظه و تمرکز بیشتری د ...

سالمندان زردچوبه بخورند

 
زردچوبه

به گزارش تبیان به نقل از گروه اخبار علمی ایرنا از ساینس، زردچوبه حاوی تركیبی به نام كوركومین است كه رنگ، عطر و طعم ادویه نیز ناشی از همین ماده است. مطالعات قبلی نشان داد كه می توان از این تركیب برای سركوب خاطرات تلخ، تسكین روده و بهبود انواع زخم استفاده كرد.

مطالعات جدید نشان می دهد كوركومین با كاهش التهاب و بهبود جریان گردش خون، سبب بهبود عملكرد مغز می شود.

داوطلبانی كه در این آزمایش از كپسول حاوی كوركومین استفاده كردند، به نسبت هم سن و سالان حافظه و تمركز بیشتری داشتند. كاهش احساس خستگی و استرس و افزایش آرامش، از دیگر خواص مصرف كوركومین در این آزمایش بود.

این اولین بار است كه تاثیر زردچوبه بر بهبود خلق وخوی افراد سالمند مورد مطالعه قرار می گیرد.

كوركومین باعث تحریك سیستم ایمنی و مكانیسمی به نام آپوپتوز می شود. این مكانیسم منجر به نابودی باكتری مایكوباكتریوم توبركلوزیس (سل) با استفاده از ماكروفاژ ها می شود.

كوركومین علاوه بر قابلیت فوق، خواص ضد التهابی و آنتی اكسیدانی قوی دارد و در درمان بسیاری از بیماری ها موثر است. نتایج این تحقیقات در نشریه Psychopharmacology منتشر شده است.


ایرنا

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه