آب پرتقال از سکته ی مغزی پیشگیری می کند. سکته ی مغزی بیماری فلج کننده ای است که اثرات مخربی روی فرد و همچنین خانواده و کل جامعه ایجاد می کند. با وجود اینکه نمی توان برای درمان این سکته معجزه کرد اما لازم است که همه ی افراد تلاش خود را برای در امان بودن خطر آن به کار بگیرند. فاطمه مهدی پور - بخش تغذیه و آشپزی تبیان. اخیراً سایت دیلی میل گزارش داده است که آب پرتقال نه تنها منبع خوب ویتامین C محسوب می شود بلکه حاوی مواد مغذی دیگری نیز هست که برای بهبود جریان خون بسیار مؤثر هستند. خبر خوب برای ...

آب پرتقال از سکته ی مغزی پیشگیری می کند

سکته ی مغزی بیماری فلج کننده ای است که اثرات مخربی روی فرد و همچنین خانواده و کل جامعه ایجاد می کند. با وجود اینکه نمی توان برای درمان این سکته معجزه کرد اما لازم است که همه ی افراد تلاش خود را برای در امان بودن خطر آن به کار بگیرند.

فاطمه مهدی پور - بخش تغذیه و آشپزی تبیان
آب پرتقال

اخیراً سایت دیلی میل گزارش داده است که آب پرتقال نه تنها منبع خوب ویتامین C محسوب می شود بلکه حاوی مواد مغذی دیگری نیز هست که برای بهبود جریان خون بسیار مؤثر هستند.

خبر خوب برای طرفداران آب پرتقال

این میوه ی خوش رنگ و آبدار می تواند از بروز خطر سکته ی مغزی پیشگیری کند. راز آن نیز در وجود ترکیباتی به نام «هسپریدین» است. به گزارش دیلی میل این ترکیب قادر است جریان خون را در بدن و مغز بهبود بخشیده و از بروز این مشکل فلج کننده پیشگیری کند.

در بررسی های انجام شده توسط محققان انگلیسی جریان خون شرکت کننده ها از طریق پوست آن ها و توسط دستگاه های پیشرفته ای بررسی شد.

به این شرکت کننده ها نوشیدنی حاوی هسپریدین داده شده که معادل دو لیوان آب پرتقال بود.

نتایج بررسی ها همچنین نشان می دهند که آب پرتقال نه تنها از خطر سکته ی مغزی پیشگیری می کند برای آن دسته از خانم هایی که از احساس سرمای ناشی از گردش خون نامناسب رنج می برند نیز مفید است

نتایج بررسی ها نشان می دهد که میزان فشار خون شرکت کننده ها کاهش پیدا کرده و جریان خون آن ها روان تر شده است.

محققان متوجه شدند زمانی که این شرکت کننده ها به طور مستقیم آب پرتقال مصرف می کنند جریان خونشان به مراتب بیشتر می شود.

آب پرتقال دوست سرمایی ها

نتایج بررسی ها همچنین نشان می دهند که آب پرتقال نه تنها از خطر سکته ی مغزی پیشگیری می کند برای آن دسته از خانم هایی که از احساس سرمای ناشی از گردش خون نامناسب رنج می برند نیز مفید است.

محققان این خانم ها را به دو دسته تقسیم کرده و به گروه اول نوشیدنی حاوی مواد مغذی مرکبات و به گروه دیگر یک نوشیدنی خنثی با عطر پرتقال داده شد.

محققان مشاهده کردند شرکت کننده های گروه دوم به تدریج احساس سرما کردند و به دلیل کاهش جریان خونشان دمای نوک انگشتانشان به طور قابل توجهی کاهش پیدا کرد.

اما در گروه اول که آب مرکبات مصرف کرده بودند قضیه کاملاً متفاوت بود. نوک انگشتان این خانم ها در مقایسه با گروه دوم به میزان 50 درصد گرم تر بود.

توصیه می کنیم برای در امان ماندن از خطر سکته ی مغزی روزانه آب پرتقال طبیعی و خانگی میل کنید. نیازی به افزودن قند نیست. استرسرا از خود دور کنید و به طور مرتب تحرک بدنی داشته باشید.


کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه